fbpx

KAS YRA NORMALU?

normalu
Dažnoje diskusijoje, kurioje manipuliuojame žodžiu „normalu“, tenka apsibrėžti, ką tai reiškia. O tai reiškia, kad tai priimtina daugumai, t.y. 50+ procentų žmonių.
Pavyzdžiui, kažkada buvo normalu manyti, kad žemė yra plokščia ir tie, kas taip nemanė, buvo laikomi nenormaliais.
Norma keičiasi augant visuomenės sąmoningumui arba atvirkščiai – pasitelkiant žiniasklaidą, reklamą – mulkinant žmones.
Visuomenė yra nevienalytė. Kiekviena tauta, šalis turi jai būdingą įsitikinimų komplektą. Todėl kartais apsigyvenus kitoje šalyje gali pasirodyti nepriimtinas tos šalies gyventojų būdas ir žmogui prasideda nostalgija. Arba atvirkščiai – labai patinka „svetimoje“ šalyje, nes ten žmonės neturi kažkokių mums įprastų ribojančių įsitikinimų. Pavyzdžiui, ne visur džiaugiasi kai dega kaimyno tvartas. Ne visas šalis puola rusai. Ne visuose kraštuose žmogus žmogui vilkas. Ne visur siekiama padaryti įspūdį kaimynui su brangiu automobiliu.
Šie įsitikinimai tūno visuomenės atstovų pasąmonėje. Todėl vien pateikiant protui priimtinus logiškus argumentus yra sunku pakeisti žmogaus požiūrį ir elgesį. Tam reikalingos pasąmoninių įsitikinimų transformavimo metodikos. Ir… geriausia visada pradėti nuo savęs. Kai pirmiausia pasikeičiame patys, tuomet prisitraukia kiti žmonės, kurie, matydami mūsų pokyčius, irgi klausia patarimo, kaip jiems tokius pokyčius padaryti savyje.
Po Teta klubo transformacinių seminarų dažnas dalyvis nori bėgti ir siūlyti visiems pagalbą pasikeičiant, prabundant. Bet vėliau, padirbėjus su savimi, ateina supratimas, kad geriausia pagalba keičiant aplinką, visuomenę – tai darbas su savimi.
O kokios mūsų visuomenės NORMOS jums atrodo nepriimtinos?
Vladas Sapranavičius

 

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ