fbpx

MOKYKLINIS PALIKIMAS

mokyklinis palikimas

Vienoje jaunimo konferencijoje tuometinis vienuolikametis Timofėjus įvardino dešimt priežasčių, kodėl vaikai nenori eiti į mokyklą.

1. Mokytojo baimė.

Dažnai motyvacija mokytis susiejama su baime – baime mokytojo, direktoriaus ir pan.

2. Įvertinimo baimė

Po mokytojo baimės seka baimė būti prastai įvertintu. Nes po to gali sekti tėvų bausmė, bendramokslių ir mokytojų patyčios.

3. Klaidos baimė

Mokykla nemoko, jog klysti galima ir normalu. Dažniausiai už klaidas baudžiama prastesniu pažymiu.

4. Patyčios

Tyčiojasi bendramoksliai. Dažnai tai paskatina mokytojai, įvardindami, kad kažką mokinys daro ne taip gerai, kaip jo bendramoksliai.

5. Standartiniai testai

Dažnai mokinys bando atspėti, kuris iš testo atsakymų yra „reikalingas“ mokytojui, nes nėra galimybės įrašyti savo atsakymo bei pagrindimo. Taip mokykla parodo, kad mokinio kūrybingumas bei išmintis yra nereikalingi.

6. Namų darbų kiekis

Mokiniai abejoja, kad toks namų darbų krūvis yra reikalingas.

7. Unikalumas draudžiamas

Mokytojams nepatinka, kad kažkoks mokinys išsiskiria iš kitų. Tai prasideda nuo mokytojo, persiduoda mokiniams ir lieka visą gyvenimą.

8. Mokykla nemoko būti laimingu

Kas svarbiau gyvenime – išmokti ląstelės sandarą, chemines reakcijas, fizikos uždavinius ar kaip būti laimingu?

9. Mokykla nemoko dirbti su informacija

Pagarsėjęs Ukrainos fizikos mokytojas YouTube žaismingai ir paprastai moko fizikos. Tokių talentingų ir savo darbą mylinčių pedagogų video peržiūra galėtų pakeisti nuobodžias pamokas. Štai dirbant vienoje Vilniaus lenkų mokykloje su mokiniais, jie prasitarė, kad mokykloje tėra vienas mokytojas (jų mylimiausias), kuris vesdamas pamoką žiūri mokiniams į akis.

10. Mokykla neruošia savarankiškam suaugusiojo gyvenimui

Mokykla – tai pasirengimas suaugusiojo gyvenimui. Bet ji nemoko, kaip uždirbti pinigus, kaip elgtis su finansais. Jau net nekalbant apie tai, kad pirmiausia reikėtų mokykloje mokyti, kaip suprasti vienas kitą ir bendrauti.

Skaitant šiuos 10 punktų, tikriausiai pagalvojote apie save – kiek iš jų galioja jums, jau suaugusiam žmogui? Ir keliems punktams pritarėte?
Kai kurios paminėtos baimės, prasidėjusios mokykloje, matyt, liko net iki dabar ir saugo nuo klaidos padarymo darbe, nuo kolegų patyčių, nuo prasto vadovo įvertinimo?
Kai pradėjau dirbti su ThetaHealing, atradau šias visas baimes savyje. Transformuodamas jas, nusikėliau į pačią pradžią – kur šios baimės užsimezgė. Ir užsimezgė jos net ne mokykloje, o daug anksčiau. Štai bendramokslių patyčios ir koks privalau būti sociume, kad būčiau gerbiamas ir saugus užsimezgė dar darželyje, kuomet buvau tik 3 metų, o neapykanta mokytojams bei mokslui užsimezgė 4-5 metų amžiaus.
Tikėtina, kad ir patys mokytojai elgiasi taip pat, kaip elgėsi jų mokytojai, nes jie tik tokį pavyzdį ir tematė. Ir jie turi tas pačias baimes ir nuo įvairių negandų saugančius pasąmoninius įsitikinimus. Kaip iliustraciją pamenu vaikystėje mamos „paguodžiančius“ žodžius: „dabar bijai mokytojo, vėliau bijosi dėstytojo, o dar vėliau bijosi vadovo. Taip ir bijosi visą gyvenimą“.

Kaip ištrūkti iš šio žlugdančio baimės rato?
Pirmiausia, kaip visada, pripažinkite sau, kad tokias baimes turite bei sąmoningai nuspręskite, jog nebenorite, jog jos kontroliuotų jūsų gyvenimą. Antra, kreipkitės į teta praktiką, kuris jums padės lengvai atsisakyti baimių, kurių nuspręsite atsisakyti. Galbūt teta praktikas net parekomenduos, kokių baimių ir blokuojančių pasąmoninių įsitikinimų jums vertėtų atsikratyti pirmiausiai jūsų augimo kelyje. Kaip taisyklė, pirmiausia dirbama su pasitikėjimu savimi, su savęs priėmimu bei saviverte. Po poros sesijų jau galėsite nuspręsti – galbūt net ir patys norėsite išmokti dirbti su įsitikinimais ir baimėmis. Tai leis jums daug greičiau augti ir padėti šiame kelyje kitiems.

Nauji metai prasideda – gera proga žengti pirmą naują žingsnį!

Vladas Sapranavičius

Užsisakyti naujienlaiškį

Fill out my online form
Kasdienės teta meditacijos internetu „Skraidanti panda“ Registruokis
Hello. Add your message here.