fbpx

Apie ką kalba kančia?

apie ka kalba kancia
Dažnas žmogus tiki, kad gyvenime patirtos kančios daro juos geresniais, išmintingesniais ir dvasingesniais.
Turiu blogų naujienų visiems, kurie galvoja taip pat. Jūs buvote apgauti. Kančia savaime nepadaro nieko išmintingesniu, dvasingesniu ir nepakylėja arčiau dangaus.
Kančia žmogui duota tam, kad jis suprastų, kad eina ne tuo keliu. Kančia – ne tikslas, o įrankis, navigatorius, pavojaus signalas.
Tačiau žmonės painioja signalą su automobiliu. Ir jie galvoja, kad sėdėdami kančioje gali kažkur nuvažiuoti. Nuvažiuoti galima!…. tik dar į didesnę kančią.
Kai žmogui skauda, tai signalas keisti situaciją. Labai paprasta signalų sistema. Ar ne taip?
Pavyzdžiui, moteris gyvena su vyru, kuris geria, žemina ir pan. Jos kančia siūlo jai – pakeisk tai. Tačiau ji atkakliai ir toliau gyvena su tuo, kuris ją kankina. Taip pat įtikindama save, kad jos amžinas skausmas – medalis ant krūtinės. Kad kuo daugiau ji kenčia, tuo daugiau laimės ji patirs vėliau.
Tačiau, tiesa ta, kad ji patirs tik daugiau kančių. Ir nieko daugiau.
Arba kita istorija – žmogus sėdi darbe, kur jį išnaudoja, mažai moka, nuvertina. Kankinasi. Ir toliau sėdi. O paskui savo palikuonims sako – ką tu žinai apie gyvenimą! Štai aš prisikentėjau, visą gyvenimą kentėjau.
Apskritai, aplink yra daug panašių pavyzdžių. Tačiau dvasinis augimas šiame laikmetyje prasideda ne nuo kančios.
Dvasinis augimas prasideda nuo suvokimo momento – aš kenčiu, ir noriu tai pakeisti. Nesvarbu, ar kentėjote dvidešimt metų, ar dvidešimt minučių iki šios pabudimo akimirkos. Laikas neturi reikšmės, kaip ir kiekvieno mūsų pakilimų ir nuosmukių skaičius.
Jei kentėjote 20 metų, tai nekalba apie jūsų didvyriškumą, o tik apie tai, kad jums sunku gerbti save ir imtis pokyčių.
Tad, ar jau pasiruošę išgirsti ką siūlo jums kančia ir skausmas?
💕 Inga Heron

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ