fbpx

KOMFORTO ZONA – IŠĖJIMAS VS. IŠPLĖTIMAS

komforto zona
Net klausantis sėkmingų žmonių apie sėkmę, galima plika ausimi pastebėti, kaip pavyko vienam ar kitam žmogui tapti sėkmingu. Kalbėdami apie tą patį, vienas sako, kad reikalinga motyvacija, užsidegimas, disciplina, o kitas prie viso to dar prideda sunkų darbą, nuobodulio ir monotonijos įveikimą, atsparumą stresui.
Taip iškart galima suprasti, žmogus siekė sėkmės praplėsdamas komforto zoną ar išeidamas iš jos. Išeinantieji iš komforto zonos verčia save siekti tikslų nepaisant visų sunkumų – monotonijos, sunkaus darbo, draugų ar šeimos pasipriešinimo, streso ir t.t. Jie trūks plyš eina link savo tikslo.
Visiškai kitoks kelias yra išplečiančių komforto zoną. Jei jiems nekomfortiška, kad rezultatas pasiekiamas tik per sunkų darbą, jie dirba su šiuo savo pasąmoniniu apribojimu ir transformavus jį, nebereikia tikslo siekti per sunkų darbą. Tai pasidaro malonus užsiėmimas. Jei darbas jiems rodosi nuobodus, jie žiūri, kas per tarakonai pasąmonėje glūdi ir šnibžda, kad darbas privalo būti nuobodus. Išgaudo savo pasąmonės tarakonus ir toliau siekia tikslo maloniai ir entuziastingai.
Kiekvienas nemalonus apribojimas gali būti išgyvendintas iš mūsų pasąmonės ir tokiu būdu mes praplėsime savo komforto zoną, vietoje to, kad per prievartą išeidinėtume iš jos.
Vladas Sapranavičius

 

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ