fbpx

SITUACIJA VIENA, O PAMOKŲ DAUG

pamokos
Yra toks senas „ezoterinis“ anekdotas: skęsta kruizinis laineris. Jame plaukianti kekšė atsiklaupusi denyje žiūrėdama į dangų šaukia „Dieve, suprantu, kad aš daug nuodėmių padariau ir verta bausmės, bet juk kiti žmonės dėl to nekalti!”. Dievas iš dangaus atsiliepia „Ech, nemažai teko pavargti kol tiek nusidėjėlių į vieną vietą surinkau“.
Anekdotas remiasi krikščioniška „baudžiančio Dievo“ tradicija. Bet nepaisant to, jame yra daug tiesios – niekas neįvyksta be priežasties. Ir dar daugiau – vienoje situacijoje gali sudalyvauti daugybė žmonių ir kiekvienas per ją mokytis savo skirtingas unikalias pamokas.
Pavyzdžiui, automobilistas skubėjo namo pas žmoną po darbo, užsižiopsojo į reklamą ir įvažiavo į kitą automobilį. Finale du sužeisti vairuotojai. Bet šioje situacijoje savo pamokas mokosi daug daugiau asmenų:
– Automobilisto žmona, kuri nesulaukė vyro ir padariusi prielaidą, kad jis vėl negerbdamas jos užsilaikė darbe, susirinko daiktus ir išvyko pas mamą.
– Automobilisto uošvienė, kuri smerkė žentą ir skambino žento mamai paskųsti šeimos griovėjo.
– Automobilisto mama, kuri purvais apipylė automobilisto žmoną ir uošvienę.
– 15 vairuotojų, kurie matydami avariją net nesustojo pažiūrėti ar nukentėjusiems nereikalinga pagalba.
– 5 praeiviai, kurie praėjo pro šalį ir nepaskambino 112.
– Greitosios pagalbos vairuotojas, nenorėjęs vykti į įvykio vietą, nes baiginėjosi jo darbo laikas.
– 4 ligoninės darbuotojai, nedėję maksimalių pastangų, kad padėti nukentėjusiems.
– Evakuatoriaus vairuotojas, pasisavinęs nukentėjusio vairuotojo piniginę.
Atrodo tik du žmonės nukentėjo autoavarijoje, bet savo unikalias pamokas per vieną įvykį mokėsi mažiausiai 31 asmuo. Vienas mokėsi atidumo ir dėmesingumo, kitas atjautos ir užuojautos, trečias nedaryti prielaidų, ketvirtas sąžiningumo bei teisingumo ir t.t.
Nutikęs įvykis – tai tik trigeris, aktyvuojantis blokuojantį pasąmoninį įsitikinimą ir skatinantis žmogų pasielgti vienaip ar kitaip.
Kokių nutikimų jūs užfiksavote, kur vienoje situacijoje daug veikėjų mokėsi savo unikalias pamokas?
Vladas Sapranavičius

 

Užsisakyti naujienlaiškį

Fill out my online form