fbpx

SAVIMOTIVACIJOS METODAI

savimotyvacijos metodai
Kai jaučiame, kad kitų žmonių paskatinimas mums – tai tik paguoda, paskatinkime save patys. Štai keletas savęs motyvavimo technikų:
1. Neapibrėžtus tikslus keiskime į apibrėžtus ir pamatuojamus. Mažus tikslus irgi! Kiekvienam tikslui turėkime pasiekimo terminą.
2. Dažnai nerandame darbams laiko? Tai tik mūsų pasąmoninis atidėliojimas. Darbus planuokime paskirdami laiką kalendoriuje.
3. Darbus atlikti, o nenustumti tolyn į kitas savaites ar mėnesius padės aiškus supratimas, kodėl mes tai darome. Kodėl MAN tai svarbu?
4. Pašalinkime iš akiračio tai, kas mums trukdo. Pvz. nuolat pypsintis telefonas gali palaukti mūsų išjungtas kitame kambaryje tol, kol atliekame užsibrėžtą svarbią užduotį.
5. Jei kažką atidedame, nes trūksta žinių, kaip tai padaryti, tuomet pasidomėkime plačiau ta tema. Pažiūrėkime video Youtube apie tai arba paklauskime patarimo pažįstamo specialisto.
6. Tikslus vizualizuokime paveiksliukais ir manifestuokime.
7. Apdovanokime save. Pasižadėkime sau dovaną už pasiektą tikslą.
8. Jei protas nori pasiekti kažkokį tikslą, bet vidus priešinasi, nes pasąmonei nesaugu arba jei negalime liautis atidėlioję – susisiekiam su teta praktiku ir šalinam pasąmoninį bloką, trukdantį pasiekti tikslą.
Vladas Sapranavičius

 

Užsisakyti naujienlaiškį

Fill out my online form