fbpx

Kaip pasireiškia draudimas sau mėgautis gyvenimu?

megautis gyvenimu
Galbūt kam nors pasirodys keista – kaip galima neleisti sau mėgautis? Juk tai natūralu, kiekvienas stengiasi gyventi patogiai, daryti malonumą teikiančius dalykus ir sau, ir kitiems, o ne atvirkščiai.
Deja taip yra ne visada, ir kai kurie ženklai aiškiai žybsi įvairiomis spalvomis, pranešdami, apie tai kad draudžiame sau mėgautis gyvenimu. Tad, pateikiu keletą pagrindinių taškų kaip pasireiškia draudimas mėgautis gyvenimu, patyrinėkime:
👉 Trūksta energijos ką nors padaryti dėl savęs. Beje, šios energijos pakanka artimiesiems, vaikams, mylimiesiems, bet ne sau.
👉 Norų trūkumas, nebuvimas arba jie yra labai giliai paslėpti (pvz.: aš nieko nenoriu; aš nežinau ko norėti; juk tai ne man…)
👉 Polinkis pasiaukoti.
👉 Turėdami laiko sau, jūs arba ieškote preteksto, kad jį praleistumėte racionaliai, su nauda (pvz.: išvalyti dar kartą ir taip blizgančius namus), arba visai nieko nedarote, o tada save graužiate už dykinėjimą.
👉 Kai yra laisvo laiko, jūs negalite sugalvoti ką nors įdomaus sau, dėl savęs, nes viduje nėra patvirtinimo, kad jūs turite teisę tai daryti.
👉 Jausmas, kad nepriklausote sau, kad kiti yra svarbesni. Pradėjus kažką daryti sau (piešti, skaityti knygą, megzti), viduje jaučiasi, kad neturėsite laiko užbaigti proceso, kad esate kažkam skolingi. Todėl, galų gale, lengviau nieko nepradėti, kad vėliau nereikėtų palikti nebaigtų užsiėmimų.
👉 Kai vis tik nusprendžiate skirti laiko sau: eiti, kažkur išvykti, staiga atsiranda neįveikiamų kliūčių, kai esate priversti atsisakyti planų. Arba galite susidurti su artimųjų nepalaikymu.
Kuriame iš šių ženklų atpažinote save?
💕Inga Heron

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ