fbpx

VAIKAI IR JŲ ŽIŪRIMI FILMAI

vaikai ir ju ziurimi filmai

Neseniai pas mane lankėsi vyras, kuris skundėsi prasidėjusia depresija, dingusia motyvacija užsiimti tuo, kuo anksčiau mėgdavo užsiimti. Atsekėme, kad tai prasidėjo nuo labai „nekaltos“ situacijos. Keliaujant automobiliu, susidūrė su paukščiu. Tuokart su draugais pasijuokė iš paukščio, bet slogutis liko. Pasirodo, kad ta situacija su mirštančiu paukščiu aktyvavo genetinį įsitikinimą apie nepalankų požiūrį į tikėjimą! O šis įsitikinimas, savo ruožtu, smarkiai pakeitė vyro gyvenimą – prasidėjo demotyvacija ir depresija.

Mažas akmuo didelį vežimą apverčia!

Situacijos, kurių metu aktyvuojasi iš protėvių paveldėti ribojantys įsitikinimai, dažniausiai pasitaiko vaikystėje. Tuo periodu mes būname ypatinga imlūs – ruošiamės Gyvenimui! Lemtingos, suaugusiems visai nereikšmingomis atrodančios situacijos suvaidina svarbų vaidmenį vaiko gyvenime. Nebūtinai viskas turi vykti vaiko aplinkoje. Daugybė įsitikinimų aktyvuojasi žiūrint televizorių. Ypatingu poveikiu pasižymi koviniai, suaugusiems skirti bei siaubo filmai. Trilerio scena aktyvuos protėvio įsitikinimus apie tai, kad viskas pasiekiama tik per kovą. Suaugusiems skirtas filmas aktyvins neigiamą požiūrį į priešingą lytį arba lytinį gyvenimą. Siaubo filmas į paviršių ištrauks protėvių baimes. Vėliau šie blokuojantys įsitikinimai ir baimės bus kasdieniai gyvenimo palydovai, sukeliantys mažesnius ar didesnius padarinius. Štai vienam verslininkui ruošiantis vykti į JAV, jam nerimą kėlė jo paties nusistatymas prieš amerikiečius. Pasirodė, kad šis ribojantis įsitikinimas aktyvavosi jam vaikystėje girdint Brežnevo kalbą apie amerikiečius.

Šiais laikais „neigiamos informacijos“ televizijoje, kine, internete, kompiuteriniuose žaidimuose turime daug daugiau. Dažnas sąmoningas suaugęs žmogus suvokia televizijos žiūrėjimo vaikams bei suaugusiems daromą žalą ir visiškai atsisako šio žalingo įpročio. Atitinkamai turėtume pasirūpinti ir vaikais. Skirkime dėmesio tam, kas pasiekia jų akis ir ausis. Pasirūpinkime, kad mūsų vaikai išvengtų minėto pobūdžio filmų ir laidų, žaistų tik gerai nuteikiančius kompiuterinius žaidimus, naršytų tik geros reputacijos tinklapius.

Vladas Sapranavičius

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ