1. Už tai, kad mylite ką nors.
Tiesiog pasidžiaukite, kad apskritai esate pajėgūs mylėti ir patirti šį jausmą. Daug pasaulio žmonių per daug bijo leisti sau mylėti, sugalvodami sau „siaubingas skaudžių pasekmių“ istorijas. Nesvarbu, kas jūs mylite, nesvarbu, ar tai abipusis jausmas, ar ne, jūs mylite, ir tai jau yra nuostabu.
2. Už savo svajones ir tikslus.
Nereikia gyventi su kaltės, pareigos, apgailestavimo, pasipiktinimo jausmais. Visi šie slegiantys jausmai kyla, kai nesekate savo svajonėmis, savo „moto“. Niekada neatsiprašinėkite už savo svajones ir tikslus, nes būtent svajonės daro mus savimi. Jūsų tėvai, kol jus augino, įsivaizdavo, kuo tapsite ateityje. Jie svajojo. Laimę ir harmoniją su savimi pasieksite, kai įgyvendinsite savo tikruosius tikslus, kurie jums nebus primesti aplinkinių. Todėl kiekvieną dieną atlikite veiksmus, susijusius su savo svajonėmis.
3. Už sugebėjimą pasakyti žmonėms „ne“.
Gebėjimas pasakyti “ne” žmonėms yra pagrindinis savęs, kaip savarankiškos būtybės, suvokiančios save kaip savo gyvenimo šeimininką, augimo ženklas, taip pat pagarbos sau ženklas. Kaip aš mėgstu sakyti: „Svarbiausia laiku patylėti“ arba pasakyti “ne”. Dažnai žmonės mumis manipuliuoja ir prašo padaryti tai, kas naudinga pirmiausia jiems, bet ne mums, ir atitraukia mus nuo savų tikslų. Žmogui pasakyti „ne“ yra visiškai normalu. Atminkite, kad niekam nieko neprivalote.
4. Už laiką, skiriamą sau.
Jums dažnai primetami pareigos, kaltės, pasiaukojimo jausmai. Norint gyvenime tapti laimingu ir pažinti laimės pilnatvę, verta pradėti rūpintis savimi ir gyventi sau. Skirkite laiko savo poreikiams, darykite tai, kas jums asmeniškai patinka, ir pajusite, kaip gyvenimas alsuoja naujomis spalvomis. Augingami savo galią, galite lengvai padėti kitiems. Minimum – asmeniniu pavyzdžiu.
5. Už prioritetų nustatymą ir „svarbos“ stoką.
Niekas neturi teisės priversti jaustis kaltu dėl jūsų prioritetų. Leiskite sau apsvarstyti ir sekti tuo, kas jums svarbu. Žmonės, kurie jums yra išties brangūs ir artimi, gerbs jūsų pasirinkimą.
6. Už savo įsitikinimus ir požiūrį.
Žmonės linkę ginti savo vertybes, moralę, etiką, religinius ar dvasinius įsitikinimus. Jiems nepatinka asmenybės, nes jais negalima manipuliuoti. Stiprios asmenybės neatsiprašinėja už tai, ką nuoširdžiai mano esant teisinga.
7. Dėl savo „nežinojimo“.
Nuolatinis žinių siekimas leidžia mums išlaikyti savo smegenis jaunas. Neverta atsiprašinėti, jei kažko nežinote šią minutę. Žmonės dažnai mėgsta „parodyti save kietesniais“ ir išplaukti kieno nors sąskaita. Pasinaudokite studento pozicija. Pasaulis mus nuolat kažko moko, sudarydamas įvairias situacijas. Pripažinimas, kad kažko nežinote, yra stiprybės ir didelių siekių ženklas.
8. Dėl lūkesčių.
Ar tikitės to paties iš kitų, kaip iš savęs? Tai gerai. Aukšti reikalavimai ir lūkesčiai dažnai reiškia, kad jūs pakankamai rūpinatės žmonėmis, kad pastūmėtumėte juos į gėrio link. Bet jei jūs nepateisinote kažkieno lūkesčių arba jūsų lūkesčiai neišsipildė, neatsiprašykite už tai, nes tai tik jūsų noras kontroliuoti situaciją. Negalite dėl to kaltinti niekieno ir niekas negali jūsų kaltinti. Lūkesčiai yra jūsų ateities modelio formavimo dalis, svarbiausia, kad nenustebti, jei kas nors nutinka ne taip.
9. Už tai, kad išleidžiate pinigus sau.
Žmogus pirmiausia turi būti dėkingas sau. Palepinti save kažkuo ypatingu yra visiškai normalu. Pirkdami gražias smulkmenas parodote, kad darbas nebuvo veltui. Laimingi žmonės žino, kad pilnaverčiam gyvenimui svarbūs jų pačių norai. Branginkite save.
10. Už kitų žmonių veiksmus.
Dažnai žmogus naikina save, teisindamas aplinkinių, ypač artimųjų, nešvarius poelgius. Kiekvienas žmogus yra atsakingas už savo elgesį ir veiksmus. Neturėtumėte atsiprašyti už tai, ką padarė kažkas kitas, net jei jaučiate, kad jo veiksmai atspindi jus.
su meile
Inga Heron