fbpx

TRADICIJOS MŪSŲ GYVENIME

tradicijos musu gyvenime
Tradicijos dažnai yra labai smagu – liaudies šokiai, dainos, žaidimai, papročiai. Smagu puoselėti, bet NEPRIVALOMA.
Augant sąmoningumui, žmogus išauga „seną rūbą“ – tradicijas, religiją, elgsenos modelius. Ir tada jis priima sprendimą – palikti išaugtą rūbą ir keliauti toliau ar likti su nebetenkinančiu senu rūbu vien tam, kad tai yra „privaloma“, „ką pagalvos [kažkas]?“.
Kartais galime matyti pavyzdžių, kur žmogus išaugtą seną rūbą persiuva pagal pasikeitusius poreikius ir toliau juos komfortiškai dėvi. Gal net jūs žinote katalikų kunigų, kurie išaugo dogmatizmo kelnaites, bet sugebėjo išlikti savo pareigose, sugebėdami oficialias pareigas suderinti su išaugusiu sąmoningumu?
Laikytis tradicijos daryti taip, kaip darė protėviai dažnai bus visai priimtina, jei tai nesikirs su mūsų širdies vedimu. O jei tai kirsis? Pavyzdžiui, giminėje priimta tuoktis tik su tos pačios tautybės ir/ar religijos sutuoktiniu, o jūsų širdis traukia jus prie kitataučio ar kitą religiją išpažįstančio žmogaus. Kas tada?
1) Galima daryti kaip giminė nori, nepaisyti širdies vedimo.
2) Galima eiti prieš giminę, bet pasirinkti meilę.
3) Galima viską suderinti. Jei dabar atrodo, kad tai yra neįmanoma, nes matome tik pirmas dvi alternatyvas, kurios yra priešingos ir nesuderinamos, tai tik dėl to, jog turime ribojančių įsitikinimų, kurie ir kuria mums tokią realybę, kur yra pasirinkimas „arba – arba“. Pvz. pasąmoninis įsitikinimas, kad giminė mus atstums, jei eisime prieš priimtą tvarką, mums ir kurs tokią realybę. Bet jei mes transformuosime šį apribojantį įsitikinimą į žinojimą, jog giminė mus visada palaikys, tuomet mes keisdami save, pakeisime savo realybę. Ir staiga pamatysime, kad giminė vietoje to, kad atstumtų, ims palaikyti mūsų sprendimus. Tai ir bus „išaugų rūbų persiuvimas“, kai mes išlaikysime gerus santykius su gimine, bet kartu ir eisime ten, kur mus veda širdis.
Pasidalinkite savo istorija, kaip jūs persiuvote savo išaugtus rūbus! Kaip jums tai pavyko?
Vladas Sapranavičius

 

Užsisakyti naujienlaiškį

Fill out my online form