fbpx

RŪPINKITĖS SAVIMI

rupinkites savimi

Rūpinimasis savimi ne visada atrodo toks patrauklus, kaip atrodo. Dažnai tai reiškia nevisai malonių dalykų darymą:
– prakaitavimą darant mankštą;
– toksiniam draugui pasakymą, kad nebenorite su juo daugiau kalbėtis tam tikra tema;
– susirandant antrą darbą, kad pagaliau pradėtumėte gyventi gausoje;
– mokėti suvokti savo realias galimybes ir neprisiimti per didelės naštos iš noro atitikti idealą, o tik paskui pasirūpinti priverstiniu „poilsiu“ nuo šios realybės padedant putų voniai, glamūriniam žurnalui ir/ar išjungiant telefoną visai dienai.

Rūpinimasis savimi neturėtų būti panašus į atostogas, į kurias mes išvažiuojame, nes esame baisiai išsekę ir įsitempę nuo nuolatinio vidinio ar išorinio spaudimo.
Tai labiau susiję su gebėjimu suprasti savo nerimo šaltinius:
– kiek tai kyla iš to, kad nerealizuojate savo paslėpto potencialo;
– kiek tai išprovokuoja kažkada išmokti reakcijų modeliai – karštligiškai galvoti, kaip išspręsti problemą anksčiau nei tapo aišku, kas vyko;
– kiek tai kyla iš sąmoningo ar nesąmoningo noro pritapti prie aplinkos, ypač kai ši skęsta panikos liūne;
Ir gebėjimu šiuos šaltinius neutralizuoti. Tai dažnai susiję su gyvenimu nekopijuojant kitų žmonių ir sukuriant savąjį – tokį, kuris galbūt netinka kitiems, bet tinka jums.

Pasaulis, kuriame rūpinimasis savimi tapo vartotojiška tendencija, serga. Jei jaučiate, kad jus nuolatos traukia vartotojiškas rūpinimasis savimi, tai reiškia, kad esate tikrai toli nuo tikrojo rūpestingumo sau. Tikrasis rūpinimasis savimi turi labai mažai ką bendro su pabėgimu „save palepinti“, o gerokai daugiau susijęs su buvimu sau tinkamais išminčiais ir gebėjimu pasirinkti tai, kas jums gerai ilgalaikėje perspektyvoje.

Rūpintis savimi reiškia būti savo gyvenimo didvyriu, o ne auka. Tai reiškia, kad turite peržiūrėti viską, ką turite, ir pakeisti savo kasdienį gyvenimą, kad nereikėtų pertraukos nuo jo bėgti kaip dauguma šiuo metu priverstinai darote. Tai reiškia, nustoti teikti pirmenybę gerai atrodančiam gyvenimui, o perkelti fokusą į gyvenimą, kuriame gerai jaučiatės. Nustoti susitelkinėti tik ties tokiais tikslais kaip: visada turėti jėgų pasirūpinti kitų pasiekimais. Galų gale patenkinti savo norus ir poreikius, nustojus priklausyti nuo aplinkinių ir nerimo dėl jų nuomonės bei vertinimų. Tapti asmenybe, kuria norėtumėte tapti ir kuria esate pašaukti tapti. Tuo, kuris žino, jog vonia su putomis ir žalias kokteilis yra būdas mėgautis gyvenimu, o ne bėgti nuo jo.

su meile
Inga Heron

Užsisakyti naujienlaiškį

Fill out my online form