fbpx

RASIZMAS, KSENOFOBIJA IR KITI BAISŪS ŽODŽIAI

rasizmas

Atsitiktinai užmatau gražią baltą mergaitę juodaodžių palaikymo akcijoje su plakatu smerkiančiu rasizmą. Kaip nuostabu – ypatingai retas atvejis, kuomet žmogus pasąmonėje neturi neapykantos jokiai rasei! Tas labai gerai, bet užtat galimai turi pasąmoninę neapykantą 150-iai pasaulio tautų ir 5 sektoms. Tad kai eis protestuotojai į gatves protestuodami prieš pvz. olandų ir portugalų nekentėjus, ji greičiausiai rinksis vieną iš šių variantų:
A) Širs ant protestuotojų;
B) Tyliai nekęs ir niekam nieko apie tai nesakys
C) Net nežinos, kad turi tokią neapykantą bet sutikus tokios tautos atstovą, sakys, kad „chemijos“ tarp jų nėra.

Iš kur pas ją neapykanta olandams ir portugalams, jei ji niekados nematė nei gyvo olando, nei portugalo?
Šias neapykantas mes atsinešame iš tūkstančių savo įsikūnijimų bei susirenkame protėvių genus su ten slypinčiomis neapykantos programomis. Užsimezga ši neapykanta kuomet išgyvename skausmingas patirtis. Pvz. žūstame ar patiriame prievartą iš kažkokios tautos atstovo. Pvz. beveik visi lietuviai nešiojasi neapykantą rusams ar lenkams, nes beveik visi turim bent vieną protėvį, kuris išgyveno skausmingą patirtį susijusią su šių tautų atstovais. Todėl visokiems manipuliatoriams lengva kurstyti nesantaiką bei gąsdinti žmones. Kol mes nešiojamės pasąmonėje šias savo ar nesavo traumas, tol mūsų baimes ir nerimą lengva kurstyti, o mes lengvai tikime.

Kiekvienos šalies gyventojai pasąmoningai nekenčia kaimyninių šalių ir/ar jų gyventojų. Tai dažniausiai yra jų protėvių trauminės patirtys, kurias jie patyrė tais laikais, kuomet šios šalys ar tautos tarpusavyje kariavo. Įdomu, kad kartais mes galime net nebūti girdėję apie kažkokias tautas ar šalis, bet pasąmonėje nešiojame joms neapykantą. Pvz. daug yra rusų, kurie nekenčia žemaičių, nors ne tik apie tai nežino, bet ir apie pačius žemaičius nėra girdėję 😊

Tad kai kitą kartą šalia jūsų kils arši diskusija apie „BLM“ arba „rusai puola“, su šypsena atsiminkite, kad tai tik vienas lašelis iš visos jūros. Kad tai šneka tik diskutuotojų trauminės patirtys. Su meile atsisakykime tokios kovos arba, dar geriau, transformuokime, paleiskime šias neapykantas.

Vladas Sapranavičius

Užsisakyti naujienlaiškį

Fill out my online form