fbpx

PASĄMONINIAI APRIBOJIMAI VERSLE

pasamoniniai apribojimai versle

Per paskutines porą dienų teko nagrinėti ir diskutuoti keletą pavyzdžių apie taip, kaip pasąmoniniai apribojimai mus stabdo darbinėje aplinkoje. Dalinuosi pavyzdžiais ir su jumis, kad geriau suprastumėte, jog mūsų tarakonai su mumis visada bei visur 😊 Ir žinoma, sprendimai, ką su tais tarakonais daryti! 😉

PAVYZDYS 1
Verslininkė transliuoja online interviu su žinomu verslininku bei investuotoju. Šis pasakoja, jog prieš samdant darbuotojus yra privalu pačiam išmokti dirbti visus darbus, kuriems samdomi žmonės. Tik pačiam išmanant, kaip turi būti atliktas darbas, galima samdyti kažką tam darbui atlikti.
Tokiu būdu verslininkas, pats to neįtardamas, ištransliuoja savo pasąmoninį apribojantį įsitikinimą. Jo pašnekovė neturi tokio įsitikinimo, tad dar bando jam paprieštarauti sakydama, jog „dabar berods versle kiek kitokios tendencijos…“. Bet verslininkas šneka iš savo didelės patirties ir nė kiek tuo neabejoja.
Žinoma, jei žmogus turi tokį įsitikinimą, tai jam Visata atsiųs kiek tik nori patvirtinimų, kad taip ir yra. Kai tik žmogus transformuoja įsitikinimą, Visata tuojau pat pradeda siųsti priešingus patvirtinimus.

PAVYZDYS 2
Užsienietis verslininkas jau kelintą kartą prašo „paspausti“ teisines ir apskaitos paslaugas teikiančią įmonę Vilniuje, kuri jo reikalų nesprendžia, nors jis jau du mėnesius jiems rašo. Šį kartą prieš skambindamas atsakingam žmogui, pasižiūriu, kokios yra tikrosios priežastys, kas stabdo atsakingą žmogų nuo nedidelio darbelio padarymo savo klientui.
Pasirodo, kad žmogus turi su užsieniečiais susijusių įsitikinimų. Užsieniečiai jam pavojingi, nesaugūs ir t.t. Spėju, kad tas atsakingas žmogus ir pats nežino tikrosios priežasties, kodėl per du mėnesius nesureagavo į kliento prašymą. Man paskambinus, paaiškino, kad „daug darbų“.

PAVYZDYS 3
Žinomo įmonės vadovo žmogus paklausė nuomonės, kaip jam elgtis tam tikroje situacijoje. Vadovas susakė, ką interesantui reikėtų daryti, kad rezultatas būtų pasiektas. Interesantas pareiškė, kad lengva jam taip patarinėti, nes pačiam nereikės nieko daryti. O vat jis tai nesupranta kaip tai daryti, nemoka ir bijo.
Vadovas labai stebėjosi, kaip žmogus gali bijoti kažko naujo?! Juk tai taip įdomu! 😊
O pas interesantą tiesiog yra baimė nepažinto, naujo. Galbūt būdamas trimetis padarė kažką naujo (pvz. perlipo darželio tvorą), po ko sulaukė auklėtojos audringos reakcijos. Ir nuo to laiko užsifiksavo „išmokta pamoka“ – „nauji dalykai pavojingi“!

Su tokiomis situacijomis susiduriame bene kasdien. Jų nesureikšminam, nes net nematome reikalo to daryti. Dažnai net ir nesuprantame kodėl su mumis vyksta tai kas vyksta.
Girdėjusieji apie teta metodą, žino, kad tokiais atvejais visada galima kreiptis į teta praktiką, išsiaiškinti problemos priežastis bei transformuoti ribojantį įsitikinimą. Po to tokios nemalonios situacijos daugiau nesikartos.

Vladas Sapranavičius

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ