fbpx

KAIP PASĄMONĖ VALDO ELGESĮ

Viena iš naudingų žmogaus limbinės sistemos (smegenų dalis) funkcijų yra gyvenimo patirties įsiminimas. Tiek teigiamos, tiek neigiamos. Smegenys saugo neigiamus prisiminimus, kad ateityje laiku parodytų emocinį signalą: „Sustok! Jei tai padarysi dabar, tavęs laukia tie patys nemalonumai, kaip ir tada!

Taigi limbinė sistema, tuo pačiu, rūpinasi mūsų išgyvenimo komfortu. Emocijomis ji primena sąmonei vieną iš padarytų klaidų, galimų spąstų, sprendimo priėmimo pavojų ir pan.

Jei norite, galite tai pavadinti emocine intuicija. Tikrame gyvenime jis veikia taip. Įsivaizduokite situaciją …

Pirmojo maudymosi metu šuniukas išgyveno šoką. Jo smegenys prisiminė šį įvykį. Dabar, kai jis vėl girdi vandens bėgimą vonioje, jo limbinė sistema iš karto skambina varpais. Įjungia baimės emocijas. Ir kol yra ši baimė, šuniukas laikysis kuo toliau nuo vonios kambario.

Tas pats nutinka ir žmonėms. Skirtumas yra tik platesniame emocijų, pojūčių ir minčių spektre. Pažvelkime į antrąją situaciją …

Vaiką išbarė už vidutiniškus rezultatus “tu padarei blogai – tu turi pasistengti geriau“. Tuo momentu jis patyrė kažkokias nemalonias emocijas. Berniuko limbinė sistema prisiminė viską ir sugalvojo, kaip išvengti tokių situacijų pasikartojimo.

Valio! Siekiant apsaugoti save nuo kritikos, būtina įtikinti savo sąmonę nustoti imtis veiksmų, galinčių paskatinti kritiką. Tam reikia tiesiog įjungti baimės emociją! Ir tada iš karto nebesinorės daryti šių veiksmų. Tai paprasta.

Vaikas užaugo ir tapo suaugusiu. Dabar jo gyvenime yra maža problema. Kaskart, kai imasi sudėtingų užduočių, limbinė sistema sukelia baimės signalą: „Nedaryk to! Tu padarysi blogai ir vėl tave bars! “. Ši baimė sukuria diskomfortą, kuris trukdo atkaklumui.

Ir dabar įdomiausia …

Kai tik šis žmogus atideda užduotį „kada nors vėliau“, limbinė sistema akimirksniu apdovanoja jį malonaus atsipalaidavimo jausmu. Ji įjungia ramybę ir laisvės jausmą.

Ir visa tai tam, kad būtų užtikrintas saugus nieko neveikimas!

Kitaip tariant, smegenys naudoja emocinį bizūną, kad išvengtume tam tikrų veiksmų. Ir kai vengiame šių veiksmų, jos mus apdovanoja emocinėmis morkomis. Tokiu būdu, elgesys vengti veiklos gana greitai užsifiksuoja ir tampa įprastu gyvenimo modeliu.

Pakankamai sunku sąmoningai atsispirti šiam procesui. Lengviau, naudojant pvz. ThetaHealing metodą, susitarti su limbine sistema, kad ji pakeistų vidinius procesus ir nebeįjungtų apsauginių baimių situacijose, kai jų tikrai nereikia. Kai jos trukdo būti produktyviu.

su meile
Inga Heron

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ