fbpx

KAIP IŠLAIKYTI ANT DVIRAČIO LYGSVARĄ?

islaikyti lygsvara

Yra daugybė dalykų, kurie mus erzina: karantinas, apribojimai, eilės prie kasų parduotuvėse, kamščiai, prastas oras ir daug daugiau.

Susierzindami mes eikvojame daug savo būtinos energijos. Bet kam? Pagalvokite apie tai! Tam, ko mes negalime pakeisti tuo momentu!

Ką daryti tokiose situacijose?
Priėmimas yra būdas išvengti nereikalingo streso ir energijos eikvojimo. Priimti reiškia sąmoningai pripažinti, kad kažkas gali nutikti ne taip, kaip mes norime, ne taip, kaip esame įpratę ar ne taip, kaip planuota. Pasipriešinimas ar neigiamas požiūris yra priėmimo priešingybė. Bet dauguma elgiasi būtent taip. Jei kažkas nesutampa su mūsų norais, mes pradedame priešintis.

Bet kodėl?
Mums daro įtaką mūsų ankstesnė patirtis. Pavyzdžiui, jūs įpratote, kad tėvai visada su jumis kalbėjo ramiai ir tikitės, kad tai tęsis ir ateityje.
Bet vieną dieną vienas iš jų pakėlė balsą. Jums nemalonu, atsiranda diskomfortas. Ir net nuoskauda. Gal net pradedate šaukti atgal. Tai visiškai normali reakcija – taip išreiškiate savo pasipriešinimą situacijai. Bet pasipriešinimą būtinai lydi vienokia ar kitokia kančios forma.

Paauglystėje bėgiodavau ilgų distancijų bėgimų maratonuose, ir puikiai pamenu, kad visiems bėgantiems, anksčiau ar vėliau pradėdavo skaudėti kojų raumenis. Ir tuo momentu kiekvienas bėgikas sąmoningai ar ne priimdavo sprendimą – arba kentėti, sutelkti dėmesį į skausmą ir pralaimėti, galbūt net neužbaigti maratono, arba perjungti savo dėmesį į kažką kitą. Ir bėgti į pergalę.

Taip yra ir gyvenime: jus išdavė, kažką atėmė, uždarė į karantiną, sugadino jūsų planus ir svajones, paliko vieną su sunkumais. Taip, skauda! Bet kentėti tokiose situacijose ar ne, yra jūsų asmeninis pasirinkimas.

Būna ir lengviau: ten, kur, atrodo, nėra skausmo – automobilių kamščiai, žmogus neatsako į jūsų skambučius ir trumpąsias žinutes, neatsakingai elgiasi kolegos. Bet ir čia atkulniuoja susierzinimas. To priežastis – vidinis diskomfortas, kurį patiriame. Mums tai nėra malonu, bandome pakeisti aplinkybes. Bet kaip? Savo neigiamu požiūriu, pasipriešinimu ir, žinoma, vėliau atkeliaujančia kančia? Mes stengiamės veikti. Bet galima elgtis skirtingai – priimant situaciją ar priešinantis jai. Kuris variantas yra išmintingesnis?

Kad suprastumėte, kas yra priėmimas (nepainiokite to su neveikimu ar tingėjimu) ir kaip tai veikia, įsivaizduokite mokslininkus, kurie atlieka savo skaičiavimus negalvodami apie tai, kad Žemėje yra gravitacija. Kur nėra gravitacijos, kai kuriuos dalykus, be abejo, padaryti daug lengviau. Tačiau Žemėje yra gravitacija – mokslininkai tai laiko savaime suprantamu dalyku, kurio jie negali pakeisti ir skaičiavimus atlieka atsižvelgdami į šį reiškinį.

Pabandykite visose situacijose, kurių jūs negalite pakeisti, elgtis kaip mokslininkai su Žemės gravitacija – tiesiog atsižvelkite į aplinkybes ir veikite atsižvelgdami į naujas sąlygas! Juk gyvenimas Žemės planetoje kaip važiavimas dviračiu: tam, kad išlaikytumėte lygsvarą, būtina judėti.

su💞Inga Heron

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ