fbpx

KADA PAŽEIDŽIATE SVETIMAS RIBAS?

grandines

Neretai mes taip susirūpinę savo asmeninių ribų saugojimu, kad užmirštame, jog ir mus supantys, su mumis bendraujantys žmonės taip pat jas turi.

Norint pagaliau išmokti gerbti svetimas ribas, vertėtų pradėti nuo atpažinimo, kada jūs jas pažeidžiate, būdami tikri, jog tikrai to nedarote.

Patikrinkime:

Kaip dažnai vedini „geriausių ketinimų“ patariate kitiems elgtis vienaip ar kitaip, nes tikrai žinote, kad tai teisinga, ir taip pat įrodinėjate savo teisumą?
– Hmmm… atsibodo man darbas, nuobodoka. Noriu pradėti kažką naujo, dar tiksliai nežinau ką.
– Žinoma, mesk tu tą darbą, man buvo taip pat. Tik tada, kai išėjau iš darbo, atėjo įkvėpimas.

Kiek kartų tvarkėte vaikų išbarstytus žaislus, išmėtytus rūbus jų kambaryje, nepaisant to, kad buvo sutarta jog patys vaikai tai padarys ?? (kol jų sulauksi….);

Kiek kartų jūs davę nurodymus savo pavaldiniams, matydami, kad jie nesusitvarko su užduotimis, darėte už juos patys?? (….kol juos išmokysiu…. greičiau pats padarysiu…);

Nenuilsdami užsiimate namų ruoša, teikdami komfortą savo šeimai nuolat poilsiaujančiai ant sofos? (kol jų sulauksi…., vis tiek nepadarys gerai…)

Vaikai pradėjo kažką meistrauti, o jums skubiai reikia nusiųsti juos į parduotuvę ? (meistrystė, kūryba palauks);

Auklė su draugėmis pagaliau ryžosi nueiti į teatrą vieną kartą per dešimt metų, o jūs atkakliai prašote jos pabūti su vaikais po darbo valandų?

Kiekvieną kartą taip elgdamiesi, jūs pažeidžiate (užgrobiate) kitų ribas, įsiveržiate į jų asmeninę erdvę, atimate jų galias!

su meile
Inga Heron

Užsisakyti naujienlaiškį

Fill out my online form