fbpx

JEI KRENTATE NUO UOLOS Į BEDUGNĘ KODĖL NEPABANDŽIUS SKRISTI? KĄ PRARASITE?

kodel nepabandzius skristi

Arba apie tai kodėl dažnai pasirenkame nuoskaudą, reaguodami į kažkieno žodžius ar veiksmus?

Viskas iš vaikystės. Jei vaikystėje ašaros, bėgimas į savo kambarį buvo veiksmingas būdas pasiekiant savo ar sulaukiant tėvų dėmesio ir šilumos, tada mes naudojame šį elgesio modelį ir suaugus. Juk nuoskauda yra paprastas ir geras būdas norint pasijausti pranašesniam. Galima išvengti energijos eikvojimo kalbant, atsakomybės už sukeltą konfliktą, galima neiti į kompromisą. Nuoskauda turi daug privalumų.

Įsižeidę mes grįžtame į vaikystę. Kur pasaulis susideda iš gėrio ir blogio. Įsižeidęs neabejotinai tampa geru. O skaudintojas – blogu.

KUO NAUDINGA NUOSKAUDA:

1. Atleidžia nuo atsakomybės.
Įsižeidę aukojame save. Mes nustojame ginti savo pažiūras ir interesus. Mes atiduodame kolegai darbą, kuriame dirbome, sutinkame su sutuoktinio elgesiu. Tai padeda atsikratyti baimės ir nepasitikėjimo. Nuima atsakomybę už svarbių sprendimų priėmimą.

2. Padeda atsikratyti kaltės jausmo.
Mes pradedame leisti sau daryti tai, ko nepadarėme kitomis aplinkybėmis. Pavyzdžiui, moteris gali pradėti leisti šeimos biudžetą savo poreikiams. Vyras išvažiuoja žvejoti su draugais.

3. Padeda gauti palaikymą ir paguodą.
Nuoskauda – efektyvus būdas išreikšti užuojautą ir meilę. Pavyzdžiui, įsižeisdami tėvai gauna savo suaugusių ir savarankiškų vaikų dėmesį ir laiką.

4. Leidžia išeiti agresijai.
Nuoskauda padeda pasyviai nubausti partnerį. Atsisakymas bendrauti, pokalbio vengimas, įžeidžiančios pastabos yra pasyvios agresijos metodai.

KODĖL TAI BLOGAI?
Įsižeisdami mes grįžtame prie vaikų bendravimo su pasauliu būdo. Tai trikdo vidinį augimą ir pilnavertį kontaktą su žmonėmis, išprovokuoja psichosomatinių ligų atsiradimą: astmą, skrandžio opą, širdies priepuolius ir daugelį kitų.

KĄ DARYTI?
Keletas paprastų pasiūlymų:
– Jei nuoskauda tik pradeda jaustis, kilti, sustokite ir paklauskite savęs: „Ar aš dabar noriu sugadinti savo nuotaiką ir gyvenimą?“. Jei atsakote „taip“, tada ir toliau skaudinkitės, tačiau dabar darykite tai sąmoningai. Atminkite, kad dabar tai yra tik jūsų pasirinkimas. Sąmoningai pasirinkdami jūs pereinate nuo vaiko pozicijos prie suaugusiojo.

– Pabandykite suprasti priežastį, kodėl žmogus jus įžeidė, įskaudino. Tai padės atsiriboti nuo problemos perkeliant spontaniškas vaikiškas reakcijas į sąmoningą lygį ir reaguojant į ją iš suaugusiojo perspektyvos.

– Ateikite į thetahealing seminarą „Tu ir tavo vidinis ratas“, ir padirbėkite šiuo klausimu giliai.

su meile
Inga Heron

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ