“Oi, kaip norisi pažaisti kompiuteriu, telefonu, “pasėdėti” facebook’e, instagram’oje … Nekenčiu pamokų!”
Draugai triukšmingai renkasi po pamokų eiti pasivaikščioti, kiti jau žaidžia kieme krepšinį. Jiems gerai. Jie laisvi. O man reikia paruošti pamokas. Privalau sutvarkyti namus. Man reikia … Ir kol šis “privalau” nebaigtas, aš esu įkalintas.
Kaip norisi viską mesti ir būti su jais! Ir kaip aš nekenčiu šių kvailų žodžių “privalau, reikia”! Bet jei aš dabar eisiu pasivaikščioti, gausiu gerą smūgį iš savo tėvų.
Jei jums teko patiems patirti tokias situacijas, jūs esate laimingieji baimės prarasti laisvę turėtojai. Sveikinu! Tiksliau, užjaučiu, nes tame nėra daug malonumo.
Tėvai visada išauginą vaike abejingumą, savisabotažą, jei itin kruopščiai moko vaiką savidisciplinos, priskirdami jam pareigas, kaip laisvės apribojimą ir bausmę. Dažnai tėvai taip elgiasi, nes bijo patirti gėdą prieš kitus, jei jų vaikas mokykloje nebus geras, bus nepaklusnus ir nepadės namuose.
Vaiko pasamonė patikimai išsaugo visas neigiamas emocijas, kurias sukėlė laisvės trūkumas ir tėvų spaudimas. Kai tėvų spaudimas išnyksta ir suaugęs vaikas atranda laisvę, jis galų gale gali nieko nedaryti ir pilnai atsipalaiduoti. Laisvė nuo spaudimo! Jėga
Bet čia jaunojo suaugusiojo gali laukti maža pasala …
Kai tik subrendęs vaikas nuspręs atkakliai siekti tikslo, kai jis nuspręs suplanuoti dalykus tai dienai ir atlikti juos laiku, iš karto jo pasąmonė ims signalizuoti: “Saugokis! Galbūt tu vėl pateksi į nuobodulio ir prievolių vergovę, kuri buvo vaikystėje! ”
Ir šis signalas jaučiamas kaip labai specifinis jausmas vienoje ar kitoje kūno dalyje. Suaugusiojo gyvenime, nepaisant sąmoningų ketinimų siekti sėkmės ir savidisciplinos, toks žmogus jaus vidinį diskomfortą, emocinį sabotažą: “Jei imsiesi veiksmų kiekvieną dieną, prarasi laisvę. Sustok, nebūk toks uolus!”. Tai kuria dar stipresnę vidinę įtampą, stresą, abejingumą, baimę.
Ne visi vaikai susiduria su nuobodulio ir prievartos jausmais ruošdami pamokas, tvarkydami namus. Tačiau, jei jums teko tai patirti, pradėkite spręsti šiuos pasąmonės antspaudus įrašydami į užrašų knygelę visus jausmus, kuriuos jums sukelia nelaisvė ir prievolė.