fbpx

ĮPROČIAI GRIAUNANTYS MŪSŲ BALANSĄ

iprociai griaunantys musu balasa

1. Įprotis daryti skubotas išvadas.

Labai dažnai mums atrodo, kad mes jau iš anksto žinome, kas nutiks ir kaip, ir pradedame veikti vedini savo klaidingų minčių apie ateitį. Tiesą sakant, gyvenimas mėgsta mestelėti tokius netikėtumus, kuriuos sunku įsivaizduoti, todėl nepasikliaukite skubotomis išvadomis.

Taip pat klaidinga manyti, kad žinome žmonių veiksmų priežastis ir jų tolesnius veiksmus. Tai visiškai neteisinga ir labai dažnai sukelia konfliktus ir nesusipratimus santykiuose.

2. Įprotis dramatizuoti situacijas.

Neverta hiperbolizuoti nedidelių nesėkmių, nusiminti dėl smulkmenų. Dėl tokio elgesio kyla nerimas, kuris neleidžia mums būti sėkmingais, realizuoti savo tikrąjį potencialą.

3. Įprotis kurti stereotipus ir etiketes.

Kai bandome kartą ir visiems laikams nustatyti daiktų esmę, galime labai klysti. Tiesą sakant, viskas pasaulyje yra daug įdomiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl nereikėtų stengtis visko nukreipti į tam tikrą sistemą.

4. Įprotis viską padalinti į „juodą ir baltą“.

Tiesą sakant, gyvenimo spalvų paletėje yra tūkstančiai variantų, o noras gauti „viską arba nieko“ lemia tai, kad mes jų tiesiog nepastebime. Nėra idealaus darbo, draugų, santykių, kiekvienam tai labai individualu. Tikras iššūkis yra džiaugtis tuo, ką turite tiesiog dabar.

5. Įprotis apibendrinti.

Dažnai mes stengiamės įžvelgti savo sėkmių ir nesėkmių tendencijas. Tiesą sakant, kelios pasikartojusios situacijos nenurodo, kad visa gyvenimą dabar taip bus. Kiekvieną įvykį vertinkite kaip vertingą.

6. Įprotis viską priimti giliai į širdį.

Nesujaudinkite dėl blogų naujienų per televiziją, pasakojimų apie artimo ligą ar nelaimės, kuri ištiko jūsų kolegą. Atjauskite, padėkite, bet neįsijauskite į problemas, augindami dar didesnę įtampą. Nekurkite savo mintimis ir žodžiais “kas būtų, jei būtų” pratęsimų.

7. Įprotis panirti į kaltės, pykčio, liūdesio emocijas ir jomis pasitikėti.

Jūsų pojūčiai rodo jūsų subjektyvų pasaulio suvokimą, kuris ne visada yra tikras.

8. Įprotis būti apatiškais.

Laukite, ieškokite ir tikėkite gėriu – ir jūs jį gausite! Neigiamą požiūrį turintys žmonės dažnai net nepastebi galimybių, kurios galėtų atnešti jiems sėkmę, džiaugsmą, ramybę, santarvę.

9. Įprotis viską daryti pagal taisykles.

Dažnai mes įspraudžiame save į tam tikrus rėmus, kurie neatneša nieko, išskyrus sudėtingumą ir nervingumą. Nekurkite nereikalingų kliūčių ten, kur jų nėra.

10. Įprotis gyventi praeitimi.

Daug geriau palikti praeitį ramybėje, atleisti už visas nuoskaudas sau ir kitiems ir gyventi tyra širdimi toliau. Nelaikykite širdyje praeities nesėkmių ir nusivylimų. Gyvenkite toliau, tikėdami sėkme.

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ