fbpx

Apie tai ką ir kodėl svarbu išmokti priimti

Kaip kokybiškai jūs gyvenate savo gyvenimą, kokioje srovėje, neigiamoje ar pozityvioje, plaukiate, priklauso nuo jūsų pačių.

Reikšmingą vaidmenį čia atlieka gebėjimas priimti bet kokias aplinkybes: ir nemalonias situacijas, ir ligotas būsenas, ir socialinius konfliktus.

Siekiant įgyti “priėmimo” įgūdį, siūlau pasigilinti į tai, kas tai yra ir kodėl verta išmokti priimti.

Kas yra priėmimas?

Priėmimas yra naujas supratimo lygis. Tai suvokimas, kad viskas, kas jums atsitiko, jums reikalinga.

  • Suvokimas, kad problema visada kyla iš vidaus į išorę ir atsiskleidžia išorinėmis aplinkybėmis. Jūs gaunate tai, ką transliuojate į pasaulį. Išorinis pasaulis signalizuoja jums per situaciją, kad atkreiptumėte dėmesį į SAVE.
  • Suvokimas, kad priimti situaciją, tai nereiškia, sutikti su tuo, kas vyksta jūsų atžvilgiu, ir paklusti aplinkybėmis.

Ką svarbu išmokti priimti?

# Priimti save
Žmogui sunku priimti save, kai jis nepatenkintas savimi.
Priimti save reiškia priimti visas savo stiprybes ir silpnybes. Pripažinti, kad turite teisę daryti klaidas, kad jums nebūtina būti idealiu. Ir kad jums nereikia patenkinti kitų jums keliamų lūkesčių, jums nereikia pataikauti.

# Priimti kitus žmones
Sunku priimti kitus, jei nesuprantame, kad žmonės, kurie mus skaudina (mūsų manymu), iš tikrųjų nėra skausmo šaltinis.
Per tokius žmones aplinkybės parodo mums, kur mums reikia atkreipti dėmesį į save. Jei jūs negalite priimti situacijos su vienu žmogumi, jūs jį kaltinate, panaši situacija kils ir su kitais. Taip pasaulis signalizuos jums “atkreipk dėmesį į šaltinį savyje”, tol kol jūs nesuvoksite pačios problemos esmės.

Kai iš tiesų priimate jus supančius žmones, jūs suvokiate, kad žmonės būna nesąžiningi kitiems ir tuo pačiu metu nevertinate žmonių veiksmų ir nesmerkiate jų. Suprantate, kad žmonės negali patenkinti jūsų lūkesčių.

Priėmimas yra sugebėjimas suprasti, kad žmogus neprivalo pasikeisti.

# Priimti situaciją (aplinkybes)
Priimti aplinkybes reiškia sutikti, kad šiame gyvenime yra dalykų, kurie neatitinka mūsų vizijos ir pasaulio suvokimo. Juk kai ką suvokiame teigiamai ir kai ką neigiamai. Tačiau sąvokos “teigiamas” ir “neigiamas” yra santykinės. Taip pat ir sąvokos “geras ir blogas”, “kietas ir lengvas”, “malonus žmogus ir nemalonus”.

Visos šios savybės įvardijamos vertinant. Ir visai nebūtinai, kad tai, kas jums patinka, pamėgs kiti.
Arba kas yra nemalonu jums, pilnai tikėtina gali sukelti susižavėjimą kitiems. Kadangi vertinimo ir suvokimo kriterijai pas kiekvieną yra skirtingi.

Pvz., oras. Juk būna dienų, kai jums jis nepatinka. Bet jūs priimate šį faktą ir nemėginkite pakeisti oro.

Ir tai, kad, pavyzdžiui, jums nepatinka lietus, nereiškia, kad visi kiti žmonės nemėgsta šio gamtos reiškinio. Visada yra žmonių, kurie tikrai mėgsta lietų.

Kodėl verta išmokti priimti?

Nepriimdamas, žmogus išvaisto daug energijos, laiko prieštaraudamas aplinkybėms.

Jei žmogus negali priimti aplinkybių, jis nuolat “suka” tai, kas nutiko savo mintyse, ir kiekvieną kartą, dėl to išgyvena. Tai darydamas žmogus naikina save emociškai ir fiziškai.

Taip pat svarbu suprasti, kad mūsų gyvenime nebus mažiau nemalonių situacijų ir nusivylimų tol, kol mes išmoksime priimti. Juk visų pirma, priėmimo įgūdžiai reikalingi mums patiems, o ne mums nemalonių įvykių dalyviams.

Nesvarbu, kokie įvykiai vyksta išoriniame pasaulyje, svarbu, kaip jūs reaguojate į šiuos įvykius.
Nepriėmimą galima palyginti su nuodingu gėrimu, kurį patys geriate, bet tikitės, kad šis gėrimas sužalos kitą “blogą” žmogų.

Priimti – visų pirma pasirūpinti savimi. Išmokęs priimti, žmogus tampa labiau darnia asmenybe. Jis tampa stipresniu, ramesniu, labiau subalansuotu, laisvu nuo dogmų ir nuomonių, atspariu išorės manipuliacijoms.

Inga Heron

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ