fbpx

Apie smegenų generuojamas bangas

Thetahealing® metodą susiteminusi amerikietė Vianna Stibal remiasi pasaulio mokslininkų tyrimais, kad žmogaus smegenys generuoja penkių skirtingų dažnių elektromagnetines bangas: alfa, beta, gama, delta ir teta. Šias įvairių dažnių bangas smegenys skleidžia be perstojo ir daro įtaką tam, ką žmogus veikia ir sako, apie ką mąsto. Tam tikru metu dominuoja vis kitas dažnis.

Beta bangos

Jos dominuoja, kai žmogus mąsto, kalba, bendrauja. Beta bangų dažnis yra 14–28 hercai (Hz). Kai dominuoja šios bangos, žmogus yra aktyvus ir budrus.
Alfa bangos
Šios bangos sklinda, kai žmogus būna labai atsipalaidavęs, svajoja, yra pasiekęs lengvą meditacijos būseną, pavyzdžiui, stebi saulėlydį. Jų dažnis yra 7–14 Hz. Alfa bangos malšina skausmą ir skatina gijimą.

Teta bangos

Jos sklinda, kai žmogaus yra labai visiškai atsipalaidavęs. Paprastai šią būseną pasiekia užmigęs ir sapnuodamas arba per hipnozės seansą. Teta bangų dažnis yra 4–7 Hz. Vienuoliai medituoja ištisas valandas, kad pasiektų šią būseną, nes ji leidžia patirti absoliučią ramybę. Teta bangas galima laikyti pasąmonės bangomis. Jos valdo tą psichikos dalį, kuri yra tarp sąmonės ir pasąmonės, kur slypi mūsų atsiminimai ir pojūčiai, iš kur kyla įsitikinimai ir požiūris. Teta bangos visada įkvepia ir yra siejamos su dvasiniais pojūčiais, leidžia išeiti už sąmonės ribų.

Delta bangos

Šios bangos dominuoja, kai žmogus giliai miega. Jų dažnis yra 0–4 Hz. Vyraujant šioms bangoms, suaktyvėja žmogaus intuicija.

Gama bangos

Tai labai didelio dažnio (40–5 000 Hz) smegenų bangos, dominuojančios, kai žmogus mokosi ir apdoroja informaciją. Jos stimuliuoja beta endorfinų išsiskyrimą ir yra siejamos su itin dideliu protiniu aktyvumu.

Pagal Vianna Stibal knygą „Teta gydymas. Įvadas į unikalų energinio gydymo metodą“.

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ