fbpx

Teta gydymas. Kas tai?

Vis dažniau kalbama apie emocines ligų priežastis. Ir apie tai, kad ligai palaužti fizinį kūną kelią nutiesiame mes – pykdami, liūdėdami, nemokėdami atleisti. Todėl gydyti kūną pirmiausia reikia ne vaistais, bet keičiant pasąmonės užkardas. Būtent toks ir yra metodas thetahealing ®. Apie jį kalbamės su Inga Heron, metodo thetahealing® instruktore ir praktike

Anot Ingos, thetahealing metodas nėra gydymas tikrąja šio žodžio prasme. Tai meditacijos būdas, kai žmogaus smegenų veikla sulėtėja iki teta dažnio (4–8 hercų). Būtent tuo metu vyksta pokyčiai pasąmonėje. Kam to reikia? Kad žmogus galėtų gyventi kokybiškai ir visiškai save realizuotų. Kad būtų sveikas, patirtų laimę, pilnatvę ir gyvenimo džiaugsmą. Kad pašalintų pasąmonės barjerus, trukdančius gerai jaustis. Daugeliui atrodo, kad laimė susijusi su išore, tačiau, anot Ingos, mes kuriame savo realybę, neretai patys užkertame kelią sėkmei, prisišaukiame ligas – kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų…

Mus valdo pasąmonė

Anot metodo thetahealing praktikės, pasąmonė lemia apie 90–95 proc. žmogaus veiksmų, ir tik 5–10 proc. priklauso nuo sąmonės ir mąstymo. Dažnai žmonės stebisi, kodėl viskas vyksta ne taip, kaip jie nori. Ogi todėl, kad, pasak Ingos, „mažuma bando valdyti daugumą. Kaip rodo praktika, mažumos vyriausybės visada sunkiai sutaria su dauguma.“
Štai žmogus gyvena ir mato, kaip jo tėvai pykstasi. Ir seneliai pykstasi. Jis tarsi išmoksta, kad bendravimas įmanomas tik per pyktį. Pykdamas gauna tam tikrą adrenalino dozę, kuri jį stimuliuoja. Jis pyksta ir kartais to nė nejaučia, nes kitaip nemoka. Bet ilgainiui reikia vis didesnių pykčio dozių. Žmogus ne tik pyksta, bet ir nesąmoningai prie savęs traukia kitus, skleidžiančius neigiamas emocijas, išprovokuoja jų pyktį. Mąstant racionaliai, sunku tuo patikėti. Jis nenori pykti, bet kitaip negali, nes jo pasąmonėje pyktis suvokiamas kaip gyvenimo variklis. Išanalizavus vaikystės periodą, išsiaiškinus, kur visa tai užsimezgė, galima inicijuoti pokyčius. Formuojasi kitokios neuronų jungtys, žmogus ima keistis. Jam kyla natūralus noras į tam tikras situacijas reaguoti kitaip.

Apie prišauktą vėžį

Kitas pavyzdys. Vieniša moteris suserga vėžiu. Ši jos liga sutelkia visą šeimą, savo gyvenimus turinčius vaikus. Ji apgaubiama rūpesčiu, dėmesiu, meile, dėl jos aukojamasi. Vaikai pradeda daugiau bendrauti tarpusavyje, paeiliui slaugo motiną. Iki ligos ji gyveno vieniša, tenkinosi vienu kitu jų skambučiu. Moteris net sirgdama pasakoja, kokie geri jos vaikai. Tačiau, jei pasakytume, kad ji nesąmoningai prisišaukė ligą, gintųsi. Kas gali to norėti?
Inga Heron sako, kad mūsų pasąmonėje slypintys įsitikinimai sudėlioti kaip saugikliai, kaip apsauginės tvorelės, leidžiančios daryti tokius veiksmus, kurie sukels mažiausiai skausmo ir nemalonumų.

Visų ligų priežastys turi emocinį pagrindą

Kol fizinė liga pažeidžią kūną, žmogus metus ar ilgiau savo emocijomis tiesia jai kelią. Anot Ingos, net paprasta infekcija susijusi su jausmais. Štai pūslelinė dažniausiai suveši, kai sumažėja žmogaus savivertė, imama mažiau save gerbti, vertinti, priimti. Tai virusas, kuris ateina iš nemeilės. Atrodo paprastas dalykas, bet jei žmogus atkreiptų dėmesį į tai, kada viruso sukelta liga pasireiškia, pastebėtų, kad būtent savivertės sumenkimo periodais.
Ligą visada sukelia emocijos: beprotiškas liūdesys, didžiulis pyktis, nuoskauda, nusivylimas, apmaudas, abejonės. Prisideda, žinoma, ir kenksmingos medžiagos, genetika. Emocijos visada nusitaiko į jautriausias mūsų vietas. Kai žmogus tai suvokia, kai medituojant pašalinami pasąmonės barjerai, o jų vietoje įdiegiami naujo elgesio modeliai ir pagal juos veikiama, gyvenimas ima keistis. Jei tai buvo liga, ji atsitraukia.

Kas vyksta thetahealing seanso metu

Per teta seansą, anot praktikės Ingos, atrandame, kas trikdančio slypi mūsų pasąmonėje. Sąmoningai žmogus gali įsivaizduoti, kad save myli ir gerbia, bet patikrinus tai specialiu raumenų testu paaiškėja, kad pasąmonė tvirtina visai ką kita. Inga pasakoja, kad thetahealing metodo praktikai naudoja specialų kineziologijoje plačiai paplitusį raumenų testą. Žmogui esant teta būsenos atrandami jį varžantys, stabdantys ar prasmingai veikti neleidžiantys pasąmoniniai įsitikinimai. Meditacijos metu užduodami klausimai, atsakymai kyla iš pasąmonės. Tai lyg tam tikras melo detektorius.
Sakykim, žmogus ko nors bijo. Iš pradžių kalbamės, ką jis sąmoningai žino apie šią bėdą. Tada pradedame aiškintis gilesnes problemos radimosi priežastis, mėginame atrasti jos šaknis. O šios dažniausiai slypi vaikystėje. Žmogus panyra į meditaciją. Jos metu smegenys dirba teta dažniu. Staiga jam prieš akis iškyla labai sena situacija, kai jis kažko labai stipriai išsigando. Tada kartu ieškome, kuo ta baimė buvo naudinga, ko iš viso to išmokta. Baimė nesikartotų, jeigu neturėtų tam tikros naudos. Liga taip pat nesikartos, jeigu žmogaus nemokys tam tikrų gerų dalykų. Ir pyktis, ir skausmas, ir liūdesys… Visos šios vadinamosios neigiamos emocijos ar būklės yra naudingos, nors protu tai sunku suvokti.

Reikia kasdienių pastangų

Suvokęs savo problemos priežastis žmogus turi tuo neapsiriboti. Inga pasakoja, kad norint realių pokyčių gyvenime reikia kasdienės savistabos, meditacijos seansų ir valios veikti kitaip. Įvykusi transformacija neduos vaisių, jeigu žmogus bandys grįžti prie senų įpročių. Žmogui atveriamas kelias, suteikiama galimybė veikti kitaip, bet jeigu jis ir toliau eis į šiaurę, o jam reikia į pietus, arba jei ir toliau gulės ant sofutės norėdamas įgyvendinti savo norus… Na, matyt, niekas ir neįvyks. Nors transformuota pasąmonė jam nuolat labai aiškiai primins, šnibždės, neduos ramybės, kad, tarkim, geriau suvalgytų salotų, o ne riebų kepsnį…“
Svarbu suvokti, kad žmogus yra savo gyvenimo šeimininkas, pats kuria savo realybę ir kad norint ko nors pasiekti reikia žengti žingsnį.

Kada padeda thetahealing metodas

• Kai norima atsikratyti slegiančių, neigiamų emocijų – baimės, apmaudo, liūdesio, pykčio, nevilties, įvairių kompleksų. Kai žmogus pats suvokia, kad neigiamos emocijos ir kompleksai jam trukdo gyventi.
• Siekiant paspartinti ligų atsitraukimą.
• Kai norima realizuoti tam tikrus tikslus, bet niekaip nepavyksta to padaryti.
• Siekiant išsivaduoti nuo rutinos, nuolatinio bėgimo, pervargimo, įtampos ir harmonizuoti save bei santykius su aplinka.
• Kai norima suvokti, kokie yra vidiniai stabdžiai, trukdantys sparčiai ir kryptingai veiklos ar verslo plėtrai, iš jų išsilaisvinti ir išmokti to patiems.

Tekstas R. Derenčienės, žurnalas Ji. 2017 m. vasaris

UŽSISAKYTI NAUJIENLAIŠKĮ